Правила благоустрою

/upload/files/pysarivka/%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B0%20%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D1%8E.doc

 

   

РІШЕННЯ №1

23 березня2018року                                                                 23сесія 7скликання

с.Писарівка

Про затвердження Правил благоустрою території населених пунктів Писарівської сільської ради

 

       Відповідно до статті 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»  та з  метою забезпечення благоустрою населених пунктів Писарівської сільської ради, підвищення відповідальності посадових осіб підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, а також громадян за стан благоустрою та санітарний стан сіл, формування сприятливого для життєдіяльності людини середовища, захисту довкілля, покращення санітарного стану, збереження об"єктів та елементів благоустрою, зелених насаджень  на території Писарівської сільської  ради, керуючись пунктом 44 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  сільська рада

 

ВИРІШИЛА:

1.      Затвердити Правила благоустрою території  населених  пунктів Писарівської сільської ради  ( далі  Правила), що додаються.

2.      Писарівському сільському  голові Науменко Д.О. забезпечити реалізацію положень та вимог зазначених Правил та встановити контроль за їх виконанням.

3.      Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні  депутатські комісії сільської ради.

 

Сільський голова                             Д.О.Науменко

 

 

 

ПРАВИЛА

благоустрою території населених пунктів Писарівської сільської ради

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.

1.1.       Правила благоустрою території, забезпечення чистоти і порядку сільськоїгромади /далі Правила/ є обов'язковими  і запроваджуються з метою упорядкування,    благоустрою,    підтримання    чистоти    і    порядку,    підвищення відповідальності керівників підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності, за прибирання та благоустрій території.

1.2.       Правила включають в себе:

1.2.1.Правила утримання жилих будинків, житлових приміщень та територій.

1.2.2.Правила благоустрою території населеного пункту.

1.2.3.Правила утримання зелених насаджень.

1.2.4.Правила дотримання порядку і чистоти населеного пункту.

РОЗДІЛ 1

ПРАВИЛА УТРИМАННЯ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ ЖИТЛОВИХ ПРИМІЩЕНЬ ТА ПРИБУДИНКОВИХ ТЕРИТОРІЙ.

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.

1.1.Правила утримання житлових будинків розроблені з врахуванням положень Житлового Кодексу Української РСР, Правилами користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України  від  08.10.1992  року  №  572,  Кодексом   України   про  Адміністративні Правопорушення.

1.2.Утримання будинків та прибудинкових територій проводиться житлово- експлуатацІйними організаціями, підприємствами та установами - володарями відомчого житла, фізичними та юридичними особами, яким будинки належать на правах власносгі.

2.ОБОВ'ЯЗКИ ВЛАСНИКІВ ЖИЛИХ БУДИНКІВ ТА ЖИЛИХ ПРИМІЩЕНЬ.

2.1. Власники жилих будинків повинні своєчасно проводити поточний та капітальний ремонт конструктивних елементів будинків, фасадів, внутрішньо-будинкових інженерних мереж, профілактичний огляд і ремонт сантехнічного обладнання, виконання заходів по підготовці житла до роботи в осінньо-зимовий період, щоденно проводити прибирання, підмітання і періодичне вологе прибирання під'їздів, утримувати дворові території житлових і адміністративних будинків в належному санітарному стані, забезпечувати якісне прибирання прибудинкових територій, своєчасне вивезення побутового сміття, опалого листя, скошення трав і знищення бур'янів, прибирання від снігу тротуарів і проїздів в зимовий період, посипання пішохідних доріжок піском, забезпечувати освітлення дворових територій та під'їздів в нічні години, розміщення на фасадах будинків вказівників з найменуванням вулиць, провулків, проїздів,табличок з зазначенням під'їздів і номерів квартир та інше.

2.2. Власники квартир, наймачі та орендарі зобов'язані використовувати приміщення житлових будинків за призначенням, забезпечувати збереження жилих і підсобних приміщень квартир та технічного обладнання будинків, економне витрачання електроенергії, води, тепла, газу, утеплювати житлові приміщення з настанням холодів та інше.

З.  ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.

3.1. Використовувати жилі приміщення не за призначенням - утримання в ньому домашньої птиці, продуктивних тварин, створення ремонтних майстерень, інших видів виробничої діяльності та інше, що викликає підвищений шум чи вібрацію, порушуютьумови прожинання громадян.

3.2. Псування жилих приміщень і будинків, порушення правил їх експлуатації, приведення в непридатність санітарно-технічного і іншого обладнання внаслідок недбалого до нього відношення.

Власники, наймачі та орендарі квартир зобов'язані відшкодувати наймодавцю /орендодавцю/ в установленому Законом порядку збитки, пов'язані з пошкодженням квартири, жилого будинку і обладнання, заподіяним з вини наймача / орендаря, або осіб, які разом з ним проживають.

3.3. Самовільне переобладнання чи перепланування жилого або підсобного приміщення квартиронаймач зобов'язаний за свій рахунок привести приміщення у попередній стан. В разі ухилення вартість виправлення незаконно виконаних робіт стягується з порушника в судовому порядку.

 3.3.1. Перепланування жилого або підсобного приміщення проводиться тільки з дозволу виконавчого комітету ради на підставі висновків служб району.

3.4.Антисанітарне утримання жилих і підсобних приміщень квартири, лоджії, балконів, під'їздів, сходових клітин, прибудинкових територій і інших місць загального користування, струшувати на балконах і вікнах білизну, килимові доріжки і інші речі.

3.5.Захаращувати балкони, лоджії, коридори, проходи, запасні виходи, сходові клітини та горища, підходи до пожежного обладнання та інвентаря побутовими та іншими речами.

3.6.Приєднувати без спеціального дозволу власника будинку додаткові секції до нагрівальних приладів, влаштовувати ніші для радіаторів, прибивати борозди для трубопроводів та інше.

3.7.Заклеювати витяжні решітки, закривати їх предметами домашнього побуту.

3.8. Установлювати   на  крівлях  без  проекту  і  дозволу  володаря   будинку  транспоранти, світові реклами, радіо  та телеантени.

3.9.        Використовувати приміщення горища для сушіння білизни, для майстерень, складських приміщень.

3.10.      Зберігати в приміщеннях житлових будинків вибухонебезпечні або екологічно шкідливі речовини і предмети, користуватись для розпалювання печей легкозаймистими рідинами.

3.1 і. При користуванні печами сушити і держати дрова, вугілля, інше паливо на печах або біля топок печей.

3.12. Розклеювати плакати, афіші, об'яви на фасадах жилих будинків та інших місцях прибудинкової території.

3.13.      Самовільне будівництво та установка гаражів, сараїв, погребів, огорож, прибудов до будинків, інших господарських і побутових споруд, виконання цих робіт проводиться тільки з дозволу виконавчого комітету ради та погодження служб району.

3.14. Самовільно   підключатись   і   скидати   фекальні,   промислові   стоки, нафтопродукти у зливну каналізацію.

3.15.Викидати сміття та нечистоти на тротуари, газони, прибудинкову територію, в зливову каналізацію, колодязі підземних комунікацій, створювати стихійні звалища сміття.

3.16.Мити автотранспортні засоби, посуд, прати білизну і інше на прибудинковій території, біля водопровідних колонок, виливати на вулицю мильну та відпрацьовану воду.

3.17.Захаращувати прибудинкову територію металобрухтом, будівельним

сміттям, шлаком, тарою з під товарів і різноманітних предметів та іншими відходами, а також завантажувати ними контейнери для збору побутового сміття.

3.18.Спалювати сміття, листя та інше на подвір'ях будинків, контейнерах, урнах.

 

4. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ УТРИМАННЯ ЖИЛИХ БУДИНКІВ ТА ЖИЛИХ ПРИМІЩЕНЬ.

4.1. Порушення   правил   користування   жилими   приміщеннями,   санітарного утримання   місць   загального   користування,   сходових   кліток,   ліфтів,   під'їздів, прибудинкових територій, порушення правил експлуатації жилих будинків, жилих приміщень та інженерного обладнання,  без господарське їх  утримання, а також самовільне переобладнання та перепланування жилих будинків і жилих приміщень, використання їх не за призначенням, псування жилих будинків, жилих приміщень, їх обладнання та об'єктів благоустрою - тягнуть за собою попередження або накладення
штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і  попередження або накладення штрафу на посадових осІб-вІд трьох до семи неоподатковуваних   мінімумів   доходів   громадян   /ст.І50   Кодексу   України   про Адміністративні Правопорушення, а порушення санітарно - гігієнічних і санітарно - протиепідемічних норм і правил тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на постійнихосіб - від шести до двадцяти п'яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян  -ст.42 Кодексу України про Адміністративні правопорушення.

4.2.    За порушення правил санітарного утримання місць загального користування, сходових кліток, під'їздів, прибудинкових територій, порушення правил   експлуатації жилих будинків, безгосподарне їх утримання несуть відповідальність начальники, головні інженери та майстри ЖККів, коменданти гуртожитків, заступники керівників підприємств, організацій та установ, що мають відомче житло, в межах їх обов'язків.

5. ПІДВІДОМЧІСТЬ СПРАВ ПРО ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ КОРИСТУВАННЯ ЖИЛИМИ БУДИНКАМИ І ЖИЛИМИ ПРИМІЩЕННЯМИ.

5.1. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 150 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення розглядаються адміністративною комісісю при ВИКОНАВЧОМУкомітеті ради, а передбачені статтею 42 - заклади санітарно -епідемічної служби.

6, САМОПРАВНЕ ЗАЙНЯТТЯ ЖИЛОГО ПРИМІЩЕННЯ.

6.1.Самоправне зайняття жилого приміщення у будинках державного або громадського житлового чи фонду житлово-будівельних кооперативів - тягне за собою накладання штрафу від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян /стаття 151 Кодексу України про Адміністративні правопорушення./

6.2.Справа   про   самоправне   зайняття   жилого   приміщення   розглядається адміністративною комісісю при виконавчому комітеті ради, а в разі не звільнення самоправно зайнятого  приміщення  - за позовом  володаря  приміщення питання розглядається відповідним районним судом.

 

РОЗДІЛ 2

ПРАВИЛА БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОРІЇ СІЛЬСЬКОЇ  ГРОМАДИ.

Правила включають в себе:

1. Правила виконання робіт при будівництві, реконструкції та ремонті підземних інженерних мереж, покриття шляхів.

2. Правила утримання і прибирання   територій населених пунктів сільських рад.

3.Правила утримання і користування дорожніми об'єктами.

4.Правила утримання малих архітектурних форм.

5.Порядок розміщення зовнішньої реклами.

6. Правила встановлення та утримання павільйонів, кіосків, палаток, засобів пересувної мережі, лотків, прилавків.

7.Правила утримання та користування кладовищами.

8.Правила експлуатації сміттєзвалища.

І. ПРАВИЛА ВИКОНАННЯ РОБІТ ПРИ БУДІВНИЦТВІ,

РЕКОНСТРУКЦІЇ ТА РЕМОНТІ ПІДЗЕМНИХ ІНЖЕНЕРНИХ

МЕРЕЖ,  ПОКРИТТІ ШЛЯХІВ.

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.

1.1.Правила виконання робіт при будівництві, реконструкції та ремонті підземних інженерних мереж, покритті шляхів розроблені у відповідності з "Інструкцією про порядок проведення ремонту та утримання об'єктів благоустрою", затвердженою наказом Державного комітету  по житлово-комунальному господарству.24.12.92 : р. № 75: , "Єдиними правилами ремонту та утримання автомобільних доріг, залізничних переїздів, правил користування та охорони", затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 30.03-94 р. № 198; Закону України "Про дорожній рух".

1.2.Правила є обов'язкові для всіх організацій, підприємств; установ, юридичних і фізичних осіб,! які виконують будівництво, реконструкцію, ремонт, експлуатацію наземних і підземних споруд, покриття шляхів, елементів благоустрою та інших об'єктів.

1.3. Виконання будь-яких земляних і будівельних робіт, встановленню тимчасової і постійної огорожі, будівельних риштувань при ремонті фасадів будинків, павільйонів, кіосків тимчасового і постійного типів, конструкцій для наочної агітації на вулицях, площах, проїздах, бульварах, скверах, парках, садах, газонах та в дворах будинків, здійснюється за дозволом виконкомів та на підставі відповідних документів.

1.4Правила встановлюють порядок координації і комплексного проведення будівельних та ремонтних робіт на сільських вулицях, благоустрою та утримання територій, видачі дозволів на прийняття виконаних робіт.

1.5. Дозвіл на проведення робіт видається виконавцю робіт. Чинність дозволу розповсюджусться тільки на вказані в ньому обсяги і терміни їх виконання,

1.6. В комплексних документах на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт інженерних мереж, споруд і доріг необхідно передбачити влаштування додаткових каналів І труб для перспективного розвитку мереж, поновлення та відновлення технічних засобів регулювання дорожнього руху, передбачення зат^ у проектно-кошторисній документації.

1.7.При виконанні робіт, пов'язаних із закриттям або обмеженням руху транспорту, проектні організації зобов'язані провести розрахунок збитків. Схеми організації руху транспорту і пішоходів повинні бути погодженні Державтоінспекцією Вінницького району. Отриманні погодження дійсні протягом одного року.

1.8.При комплексних роботах по влаштуванню інженерних мереж необхідно передбачити   в   кошторисі   затрати  на  відновлення   покриття  технічних  засобів регулювання дорожнього руху та інших елементів благоустрою.

1.9.Відновлювальні роботи проводяться згідно з виданими технічними умовами. Організація несе відповідальність за якість виконаних робіт протягом 12 місяців.

1.10. При виконанні ремонтно-будівельних робіт виконавець повинен підтримувати  частоту на території об'єкту, забезпечити безпечні умови руху транспорту та пішоходів, проводити складування будівельних матеріалів і конструкцій згідно з проектом організації будівництва і виконання робіт.

2. ПОРЯДОК ВИДАЧІ ДОЗВОЛІВ.

2. Планові роботи:

2.1.Для видачі /отримання/дозволу на виконання планових робіт необхідно надати:

-    договір замовника і підрядника на виконання робіт;

-проектно   -   кошторисну  документацію,   погоджену  з  усіма  службами  у встановленому порядку;

- договір на відновлення шляхового покриття, тротуарів, технічних засобів регулювання дорожнього руху і зелених зон після закінчення основних робіт;

-   схему   організації   руху  транспорту,   погоджену   з   районним   відділомДержавтоінспекції /далі ДАІ/ при перекритті вулиць або обмежені); руху транспорту;      

2.2.Дозвіл видається на весь період будівництва і на кожний вид робіт окремо.

2.3.Заявки на виконання робіт на вулицях подаються не пізніше ніж за тиждень до початку робіт.

Термін початку і закінчення робіт при видачі дозволу визначаються проектом організації будівництва, нормативними документами, графіками виконання робіт 2.5.       Видача і реєстрація дозволів проводиться інспекцією Державного архітектурно - будівельного контролю /ДАБК/

2.6.При отриманні терміну початку робіт, вказаному в дозволі, більше ніж за 10 днів або затягування будівництва без об'єктивних причин більш як на місяць, виданий дозвіл вважається недійсним.

2.7.Продовження дозволу у випадки зриву термінів виконання робіт здійснюється ДАБК по контролю за розкопками, а якщо роботи проводяться в межах "червоних ліній", то з погодження ДАІ.

2.8.Зміни в дозволі на виконання робіт може вносити тільки інспекції ДАБК.

3. Аварійні роботи.

3.1.Для отримання дозволу на аварійні роботи необхідно мати заявки з підписом і печаткою керівника організації, схему виконання робіт з визначенням місця аварій , з умови ДАІ про забезпечення безпеки руху.

3.2.Забороняється виконання планових робіт під виглядом аварійних.

3.3.У випадках необхідності прийняття термінових заходів для ліквідації аварії і її наслідків у вихідні і святкові дні  дозволяється  приступити до робіт без письмового дозволу, повідомити про аварію відповідні організації' та службу у відповідності з діючими інструкціями.

3.4.Після отримання повідомлення про аварію необхідно вислати аварійну бригаду під керівництвом відповідальної-особи І приступити до роботи, забезпечивши безпеку людей, руху транспорту і збереження розміщення інженерних мереж.

3.5.Організації, які мають суміжні з місцем аварії комунікації, при отриманні телефонограм, зобов'язані негайно направити на місце аварії свого представника, який повинен вказати розміщення відповідних комунікацій і прослідкувати за дотриманням встановленого порядку виконання робіт.

3.6.Виконавці робіт при ліквідації аварії повинні огороджувати місця виконання робіт, встановлювати тимчасові дорожні знаки, відповідно до умов ДАІ.

3.7. Організації, які ліквідують аварію, зобов'язані протягом 24 годин після закінчення робіт привести в порядок місце аварії, згідно діючої технології відновлення шляхового покриття.

3.8.Для проведення аварійних робіт встановлюється термін три доби.

4. Обов'язки виконавця перед початком робіт при будівництві, реконструкції та ремонті інженерних мереж.

4.1.Виконавець зобов'язаний мати на об'єкті:

- письмовий дозвіл на виконання робіт;

-  проектно - кошторисну документацію, узгоджену з  вказаними в дозволі
організаціями;

- графік виконання робіт.

4.2.Встановити на місці робіт інформаційні таблички, з зазначенням організації, яка виконує роботи, номером телефону, прізвищем і посадою виконавця робіт, термінами початку та закінчення робіт.

          Не пізніше, ніж за добу до початку робіт викликати на місце представників відповідних організацій.

4.4.Власники підземних мереж при отриманні виклику на місце роботи, де відсутні належні їм комунікації, повинні телефонограмою повідомити про це організацію, яка зробила виклик.

4.5.При неявці на місце робіт запрошуваних представників, необхідно викликати їх повторно. До їх прибуття виконання робіт забороняється.

При повторній неявці на місце робіт представників власників інженерних мереж, нанесені збитки не компенсуються.

4.6.        Загородити зону робіт. Встановити стандартні технічні засоби регулювання вуличного руху. При проведенні робіт на проїжджій частині дороги необхідно встановити стандартні переносні огородження, відповідні дорожні знаки.

4.7.        Проводити шурфування підземних комунікацій на вимогу і в присутності представників їх власників.

4.8.        Доставку будматеріалів на місце робіт та складування проводити тільки після отримання дозволу на виконання робіт.

5. Виконання земляннх робіт.

5.1.        Розробка ґрунту в котлованах і траншеях при перетині ними підземних комунікацій дозволяється тільки після встановлення фактичного місця розміщення цих комунікацій при допомозі ручного шурфування.

5.2.        Земляні роботи поблизу існуючих комунікацій і при їх перетин виконуються у відповідності з вимогами державних будівельних норм.

5.3.При проведенні земляних робіт необхідне мати схему проведення робіт, погоджену з ДАІ для забезпечення безпечного об'їзду місця робіт, в'їзду в двори, мікрорайони та входи в приміщення, для чого організація зобов'язана встановити типові перехідні пішохідні містки з поручнями.

5.4.При пошкодженні інженерних мереж під час виконання робіт виконавець зобов'язаний повідомити про це власника комунікацій. Виконання робіт безпосередньо біля місця пошкодження повинно бути зупинене до прибуття представника організації, яка експлуатує ці мережі.

5.5.При виявленні підземних комунікацій, не вказаних в проекті, виконавець робіт зобов'язаний повідомити про це відповідні експлуатаційні організації.

5.6.Організації, які пошкодили комунікації, проводять відшкодувальні роботи за вказівками їх власників, за власні кошти. Пошкодження інженерних мереж в зоні проведення будівельних робіт не з вини будівельних організацій повинні ліквідуватись силами і за рахунок власників мереж в терміни необхідні для виконання будівельних робіт.

5.7.При необхідності реконструкції інженерних мереж, роботи не передбачені проєктно-кошторисною документацією, виконуються тільки після погодження проекту з відповідними організаціями.

5.8.Забороняється засипати землею, будівельним сміттям та іншими сипучими матеріалами кришки люків каналізаційних колодязів і камер, зелені насадження, а також складувати матеріали на газонах та інженерних мережах.

5.9.        При необхідності тимчасового складування грунту в місцях розміщення колодязів, їх необхідно відгородити з забезпеченням підходів до комунікацій-

5.10.При виконанні земляних робіт механізмами, відповідальна особа
повинна видати водію землерийного механізму схему виконання робіт, а також показати намісцевості межі розміщення підземних діючих комунікацій.

5.11.В місцях проходу людей, встановлюються перехідні містки шириною не менше 0,75 м. з перилами висотою не менше 1 м., розраховані на навантаження не менше 800 кг на 1 пог. метр містка.

6. Відключення та підключення підземних і наземних інженерних мереж.

6.1. Відключення   і   підключення  підземних  І  наземних  інженерних  мереж проводиться власниками відповідних мереж за рахунок замовника.

Земляні роботи виконуються замовником або його підрядною організацією за дозволом інспекції ДЛБК.

6.2. Відключення   від   інженерних   мереж  будинків /споруд/  при  зносі   або
реконструкції  проводиться   згідно   з   проектом,  погодженим  з  власником  даних комунікацій.

6.3.        Реконструкція або демонтаж підземних та наземних інженерних мереж і споруд, підключення до комунікацій, може проводитись тільки після отримання дозволів /узгоджень/ у власників інженерних комунікацій.

7. Забезпечення безпечного та безперервного руху транспорту і пішоходів підчас робіт

7.1.        Порядок і терміни виконання робіт в межах тротуарів та проїжджої частини, які не потребують огороджень або перекриття руху транспорту, визначається ДАІ.

7.2.        Виконавець зобов'язаний дотримуватись передбаченого проектом порядку виконання робіт, установлених термінів і забезпечення безпеки руху транспорту або пішоходів згідно з "Правилами дорожнього руху".

7.3.Організація руху транспорту під час робіт на проїжджій частині вулиць з її перекриттям /частково або повністю/ визначається ДАІ

7.4.Для руху пішоходів з обох сторін вулиць, як правило, повинна залишатись смуга тротуару не менше 12,5 м. В особливих випадках одна сторона тротуару може бутизайнята повністю, але не обов'язковим збереженням руху пішоходів по всіх ширині протилежного тротуару.

7.5.В зимовий період пішохідні містки через траншеї повинні очищатися від снігу та льоду і посипатися піском силами організації, яка проводить земляні роботи.

7.6.Порушення нормативів щодо обладнання на дорогах місць впровадження робіт залишення дорожніх машин, будівельних матеріалів, конструкцій тощо, так само не усунення після закінчення робіт перешкод і не приведення дороги в стан, що гарантує безперешкодний і безпечний рух транспортних засобів та пішоходів - тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від одного до трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до чотирьох неоподаткованих мінімумів громадян /ст. 140 Кодексу України проАдміністративні правопорушення./

8. Підготовка об'єктів до відновлення благоустрою.

8.1.        Засипання траншей /котлованів/ після будівництва, реконструкції або ремонту інженерних  мереж та  споруд  може  проводитись тільки  після  підписання  акту представниками замовника та організації, яка буде експлуатувати дані мережі або споруди.

8.2.Засипання траншей  та котлованів повинно проводитись з дотриманням технічних умов, проектно - кошторисної' декантації та необхідних заходів для збереження конструкцій та їх ізоляції.

8.3.Засипку траншей та котлованів необхідно проводити піском з відповідним пошаровим ущільненням і зволоженням, під технічним контролем експлуатуючих організацій,

8.4.        Якщо засипання траншей проводиться непридатним, для цієї мети ґрунтом, або без необхідного його ущільнення, то представники організацій складають відповіднийв присутності виконавця робіт та експлуатуючої організації, на підставі якого виконавець зобов'язаний негайно виправити вказані недоліки.

8.5.        Після закінчення будівництва, реконструкції або ремонту підземних інженерних мереж та споруд, виконавець зобов'язаний:

-до здачі траншеї під відновлення шляхового покриття або зелених насаджень вивезти залишки грунту та сміття;

-викликати представника організації на яку покладено обов'язки відновлення покриття для передачі їй об'єкту та складання акту про передачу його під відновлення.

9. Відновлення шляхового покриття.

9.1.Відновлення шляхового покриття виконується шляховими організаціями, які виконували земляні роботи на основі укладених угод.

9.2.Відновлення  покриття внутріквартальних проїздів, тротуарів, пішохідних доріжок, дворів проводять шляхові чи інші підрядні організації на підставі укладених угод.

9.3.Шляхові покриття після розкопок повинні відновлюватись у відповідності з технічними вимогами.

9.4.        Шляхові та будівельні організації зобов'язані:

-при відновлені шляхового покриття в місцях поперечного розриття вулиці протягом 24 годин закінчите роботи;

-при відновленні шляхового покриття в місцях місцевих проїздів закінчити роботи не пізніше двох діб.

9.5.        У випадку порушення термінів відновлення покриття до організації, яка виконує роботи, ДАБК застосовує штрафні санкції.

9.6.Траншеї, які проходять вздовж проїжджої частини вулиць або тротуарів і довжина яких перевищує 0,5 км, як правило здаються під відновлення покриття поетапно по мірі прокладання комунікацій.

9.7.Організація, яка відновлювала покриття, зобов'язана після закінчення робіт негайно вивезти залишки матеріалів та будівельного сміття.

9.8.   Якщо протягом одного року після відновлення покриття з'являються впадини та просадка грунту, що вимагає повторного відновлення організація, яка виконувала покриття, виконує повторне замовлення за рахунок організації, яка проводила роботи.

9.9. Організація - виконавець робіт протягом доби повідомляє ДАІ про закінчення робіт та зняття тимчасових знаків.

II. Утримання і прибирання територій сільської/селищної/ громади. 1. Загальні положення.

1.1.       Утримання, прибирання вулиць, магістралей, проспектів, площ, шляхопроводів, мостів, тротуарів, парків, скверів, бульварів, ринків та територій, які до них прилягають, проводиться   житлово-комунальними   організаціями,   підприємствами,   установами, юридичними та фізичними особами.

1.2.       Прилеглою вважається територія в межах земельної ділянки, відведена Державним актом землекористування даному підприємству, установі, організації,юридичній чи фізичній особі.

1.3.       Юридичні та фізичні особи, вказані в п.1.1.Правил зобов'язані проводити щоденне прибирання прилеглих територій.

1.4.Прибирання прилеглих до них територій проводиться організаціями, у віданні яких вони перебувають.

1.5.Залізничні колії, які проходять в межах населеного пункту, смуги відчуження, схили, насипи, періоди, переходи через колії прибираються силами і за рахунок організацій, які експлуатують дані споруди.

1.6.Торгівельні організації на територіях, яких прилягають до павільонів, вуличних кіосків, торгівельних наметів, підтримують чистоту протягом всього дня і проводять їх очищення від сміття після закінчення роботи.

1.7.Прибирання водогінних каналів, мостів, труб, дренажів, які призначені для відведення поверхневих і ґрунтових вод з вулиць і дворів, проводиться підприємствами і організаціями:  ЖЕКами, орендарями, забудовниками та власниками будинків,  в користуванні яких знаходиться відповідна територія.

1.8.На всіх площах, вулицях, біля входів в установи, на ринках, у садах і парках, на вокзалах, зупинках пасажирського транспорту та в Інших місцях організаціями і установами, які здійснюють прибирання цієї території, встановлюють в достатнійкількості урни для сміття Із розрахунку алеях, вулиць, парків - одна урна на 800 кв. м., площі, на тротуарах і головних алеях відстані між урнами - не більше 50 м., для ринків-одна урна на 5 кв. м. площі з відстанями між ними не більше 10 м. На зупинках пасажирського автотранспорту не менше 2-х урн.

Торгівельні організації зобов'язані встановлювати урни для сміття біля входів і виходів Із торговельних приміщень, наметів, парків, навільонів. Урни повинні утримуватись в належному стані, мати сучасний архітектурний вигляд, очищатись від сміття і періодично дезінфікуватись організаціями, яким вона належать.

2. Прибирання сільських територій

2.1. Період весняно-літнього утримання сільських та селищних територій району з 15 квітня по 15 жовтня.

2.2.        Зібране сміття повинно бути вивезене на спеціально відведені звалища.

Збір сміття, паперу і  інших відходів проводиться протягом дня для утримання закріплених територій в належному санітарному стані.

2.3. Вивезення твердих побутових відходів і змету територій проводиться в плановому порядку за маршрутними графіками, затвердженими виконкомами.

2.4.Прибирання сільських та селищних територій в осінньо-зимовий період року  проводиться з 15 жовтня по 15 квітня.

2.5.Збір, тимчасове зберіганнята вивезення опалого листя, обрізаною гілля, снігу та зрубів льоду здійснюється у місцях, відведених рішенням виконавчого комітету сільських та селищних рад.

2.6.Для усунення снігових наметів з настанням снігопадів повинно проводитись прибиранням снігу з підгортанням його у вали до закінчення снігопаду.

Заборонясться утворення снігового валу в зоні перехресть, пішохідних переходів і автобусних зупинок, а також згортання снігу і зрубів на газони, з зелениминасадженнями. При укладанні снігових валів необхідно залишити на проїжджій частині вулиць і тротуарів, перехрестях вулиць в'їзди в подвір'я, підходи до будівель, ліхтарів вуличного освітлення, вільні проїзди і проходи для пішоходів.

2.7.Механізоване посипання піскосумІшшю проїзна частини вулиць і площ, мостів, широких тротуарів і, в першу чергу, крутих спусків і підйомів перехрестю, зупинок транспорту загального користування проводиться в плановому порядку шляховим управлінням за відповідним графіком.

 

2.9.В період ожеледиці посипання піском тротуарів, пішохідних доріжок, проїжджої частини вулиць в зоні автобусних зупинок і самих посадочних майданчиків, мостів та інших небезпечних місць проводиться шляховим управлінням і ЖЕКами систематично на весь період ожеледиці, забезпечуючи нормальний рух пішоходів і транспорту.

2.10.Порушення Правил благоустрою територій сіл і селищ, а також недодержання правил щодо забезпечення чистоти і порядку населених пунктів тягне за собою попередження або накладання штрафу на громадян від одного до трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян і попередження або накладання штрафу на посадових осіб від трьох до семи неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

/ст.152 Кодексу України про Адміністративні правопорушення./

2.11.       Справи про  порушення благоустрою населених пунктів розглядаютьсявиконавчим комітетом сільської ради або адмінкомісією при виконавчому комітеті сільської ради.

3. Порядок утримання елементів зовнішнього благоустрою.

3.1. Адміністрації підприємств, організацій, установ, будинковолодінь, орендарі, забудовники, власники будинків, керівники торгівельних організацій та інші власники зобов'язані утримувати в належному санітарному стані:

-  житлові, культурно-побутові, адміністративні, промислові І торгівельні споруди,
     - будинки культури, кінотеатри, вокзали, мости та інші споруди;

-  огорожі, паркана, всі різновидності реклам і рекламні конструкції, вивіски і вітрини, павільони, кіоски, намети, лотки, телефонні будки;

ліхтарі вуличного освітлення, стовпи, щогли, лавки, телефонні шафи,
домові ліхтарі з номерними знаками, трансформаторні будки та інше обладнання.

3.2.Адміністративні органи підприємств, організацій і будинковолодінь, власники і орендарі всіх будівельних споруд, зобов'язані своєчасно проводити огляди будівель, їх технічний стан і проводити необхідний ремонт, фарбування всіх будівель і споруд повинно проводитись в міру потреби або згідно з відповідними приписами, атмосферно- стійкими фарбами і тільки на підставі паспорту погодженого з інспекцією ДАБК.

3.3.Світлові реклами і світлові вивіски повинні включатись з настанням темноти і виключатись одночасно при виключенні величного освітлення.

3.4. Розклеювання газет,  плакатів, афіш  різного  роду оголошень і реклам дозволяється тільки на спеціально встановлених щитах.

4. Правила утримання дорожніх об'єктів.

4.1. Власники дорожніх об'єктів або уповноважені ними органи та шляхово-експлуатаційні організації зобов'язані:

-своєчасно і якісно виконувати експлуатаційні роботи відповідно до технічних правил ремонту та утримання дорожніх об'єктів:

-постійно контролювати експлуатаційний стан усіх елементів дорожніх об'єктів та негайно усувати виявлені пошкодження чи інші перешкоди у дорожньому русі, а за неможливості це зробити

-невідкладно позначити їх дорожніми знаками, сигнальними огороджувальними і спрямовуючими   пристроями  відповідно  до  діючих   нормативів  або  припинити /обмежити/ рух;

-контролювати якість робіт, шо виконуються підрядними організаціями;

-вирішувати питання забезпечення експлантації дорожніх об'єктів в надзвичайних ситуаціях, за несприятливих погодних умов, у разі деформації та пошкодження дорожніх об'єктів, аварій на підземних комунікаціях і виникнення інших перешкод у дорожньому русі із спеціалізованими службами організації дорожнього руху і за погодженням з ДАЇ, оперативно вносити зміни до порядку організації дорожнього руху:

-оперативно сповіщати відповідні органи державної і виконавчої влади і місцевого самоврядування та учасників дорожнього руху про закриття або обмеження руху, стан допожнього покриття І рівень аварійності на відповідних ділянках, про погодно-кліатичні та інші умови;

-забезпечити дотримання вимог техніки безпеки, а також безпеки дорожнього руху під час виконання шляхово-експлуатаційних робіт.

5. Правила користування дорожніми об'єктами.

5.1.Власник транспортних засобів зобов'язані не допускати попадання не дернині об'єкти, землі, каміння, а також засмічення проїжджої часини, внаслідок переповнення кузова сипучими матеріалами, пошкодження гари, розвіювання безтарних вантажів, руху із незакріпленим вантажем, забруднення повітря.

Забороняється рух транспортних засобів на гусеничному ходу, а також на колесах із шипованими шинами чи ланцюгами проїжджою частиною дорожніх об'єктів, крім випадків застосування індивідуальних засобів в умовах ожеледиці чи засніженої проїжджої частими.

Переміщення транспортних засобів на гусеничному ходу повинно здійснюватись на автомобільних платформах /трейлерах /.

5.3. Перевезення   небезпечних   великогабаритних   і   великовагових   вантажів автомобільним транспортом по дорожніх об'єктах допускається за окремими дозволами в порядку, що визначається чинним законодавством.

5.4.Забороняється мити транспортні засоби у невстановлених місцях.

5.5.У межах "червоних ліній" населених пунктів забороняється:

- виконувати будь-які роботи без одержання на те дозволу у власника дорожніх об'єктів або уповноваженого ним органу;

-   скидати промислові, каналізаційні води в систему дорожнього зливустоку, звалювати сніг сміття та інше;

-   смітити, псувати дорожнє покриття, обладнання та елементи благоустрою та обстановки, зелені насадження, знімата, переставляти та міняти дорожні знаки;

-   спалювати сміття, опале листя та інші відходи, складати   їх для тривалого зберігання;

-випасати худобу та свійську птиці;

-скидати сміття біля штучних споруд, річок;

-причалювати на човнах до опор мостів, влаштовувати стоянку човнів у межах охоронної зони мостів;

-купатися, прати білизну, ловити рибу під мостами і в межах охоронної зони;

-забруднювати відпрацьованими мастилами навколишнє середовище.

6. Порядок розміщення зовнішньої реклами.

При розміщенні об'єктів зовнішньої реклами необхідно керуватись положенням про порядок розміщення об'єктів зовнішньої реклами, Законом України "Про рекламу".

7. Правила розміщення та утримання споруд торговельного призначення  (павільйони, кіоски, палатки та інше) .

7.1. Павільйони, кіоски, палатки, засоби пересувної мережі, лотки, прилавка встановлюються згідно дозволу виконавчого комітету.

7.2.Письмові дозволи на право торгівлі для павільйонів, кіосків, палаток, засо пересувної мережі, повинні знаходитись на даних об'єктах а дозволи на виїзну /виносну/ торгівлі - у продавців.

7.3.Розміщення споруд побутово - торгівельного призначення проводиться за дозволом, що видасться райдержадміністрацією.

7.4.Споруди торгівельного призначення, зазначені в п.4.1 цих Правил, не повинні мати заглиблені в грунт Фундаменти і не перевищувати за висотою 4 метри.                                                                           

           Ці споруди розміщуються за межею тротуару на відстані не менше 2 м. від нього, але не ближче З м. від проїжджої частини магістральних вулиць і доріг та 5 м. від вулиць і доріг місцевого значення.

7.5.Біля кожної споруди торгівельного призначення повинно бути влаштовано впритул до неї покриття вдосконаленого типу завширшки:

З фасаду на всю його довжину /незалежно від виду і конструкції споруди/ - 2 м.;

з боку вітрин і службового входу - 1 м.;

з боку входу до покупців       -1,5 м.

У разі розміщення споруди на відстані більше 2 м. від тротуару до неї, з тротуару повинна бути побудована пішохідна доріжка завширшки 1,5 м.

Біля кожної споруди побутово - торговельного призначення власники повинні встановлювати урни для сміття.

7.6.Лотки, столи, місткості з напоями та інші пересувні елементи вуличної торгівлі розміщуються лише на тротуарах шириною не менше 5 м. за межею пішохідної частини.

Товар і звільнена тара повинні складуватись на території поруч із зазначеними пересувними елементами і за межами пішохідної частини.

7.7.Забороняється розміщувати споруди побутово-торгівельного призначення:

-  на тротуарах, пішохідних доріжках і алеях:

- біля фасадів адміністративних і культурних будівельна межах зон пам'ятокархітектури, історії і культури, безпосередньо біля пам'ятників фонтанів, клумб, оглядових і панорамних майданчиків, скульптурних та інших елементів оздоблення будинків і декоративного благоустрою території;

-ближче ній за 50 м до пішохідних періодів;

-в охоронних зонах інженерних комунікацій.

7.8.Під   час розміщення споруд торгівельного   призначення не   допускається пошкодження або знищення зелених насаджень.

8. ПРАВИЛА

утримання та користування кладовищами.

1.Загальні положення.

1.1. Правила утримання та користування кладовищами розроблені у відповідності з "Інструкцією про порядок поховання, утримання кладовищ і організацію ритуального обслуговування в населених пунктах України", затвердженого наказом Державного комітету житлово-комунального господарства України від 16.12.91 р. № 126, Державних санітарних правил та норм "Гігієнічні вимоги щодо облаштування і утримання кладовищ в населених пунктах України", затверджених Постановою Головного державного с?';тарного лікаря від 01.07.99 р. № 28.

         1.2.Сільські кладовища знаходяться на балансі і обслуговуванні сільських рад.

1.3.Вся територія кладовища повинна бути оточена огорожею.

1.4.Всі надмогильні споруди, встановлені громадянами, є їх особистою
власністю.

2. Обов'язки адміністрації кладовища. Сільські ради зобов'язані забезпечити:

2.1.Охорону всієї території та споруд, в тому числі намогильних.

2.2.Постійне прибирання /крім могил/, а також систематичне вивезенні сміття.

2.3.Догляд усіх видів зелених насаджень /поза ділянками могил/.

2.4.Встановлення лав для відпочинку відвідувачів та інше.

 

3. Обов'язки відвідувачів кладовищ і власників могил.

3.1. Громадяни /організації/ - власники могил зобов'язані утримувати могилу та надмогильні споруди в належному стані, виправляти провали, проводити підсипання, озеленення пагорбка та ремонт надмогильних споруд.

Прибирати з могил вінки, що втратили товарний вигляд.

4. Забороняється.

4.1. Користуватись автомобільним транспортом,  мотоциклами, велосипедами,  катання на санках, коньках і лижах на території кладовища.

4.2.Порушувати тишу і порядок.

4.3.Висаджувати дерева, кущі і квіти за межами відведеної ділянки, в проході між могилами.

4.4.Вигулювати або випасати тварин.

4.5.Розпалювати багаття, брати грунт, різати дерн, довго зберігати будівельні та інші матеріали.

4.6.Наруга над могилами, а також викрадання предметів, які знаходяться в могилі або на ній карається Законом. Винні в скоєні зазначених злочинів підлягають затриманню і передачі представникам органів внутрішніх справ для притягнення до карної відповідальності.

4.7.На виконком сільської ради покладається контроль за дотриманням установленого порядку.

5. Порушення правил утримання та користування кладовищами.

5.1.        Порушення санітарно - гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм тягне за собою накладання штрафу на громадян від одного до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьох до двадцяти п'яти неоподаткованих  мінімумів  доходів  громади  /стаття  42  Кодексу  України  про Адміністративні Правопорушення із змінами, внесеними згідно із Законом № 55/97-ВР від 07.02.97 р./.

5.2.        Справи про порушення правил утримання та користування кладовищами розглядаються головним державним санітарним лікарем району.

 

 

9. ПРАВИЛА експлуатації сільських сміттєзвалищ  для твердих побутових відходів.

1. Загальні положення.

-

1.1.Правила експлуатації сільських та селищних сміттєзвалищ для твердих
побутових відходів розроблені у відповідності "Санітарних правил облаштування і утримання полігонів для твердих побутових відходів" від 16.05.83 р. № 28.11-83.

1.2.Сільські сміттєзвалища знаходяться на балансі і утримуються
сільськими радами.

1.3.На сміттєзвалище дозволяється вивозити  сміття  із житлових будинків,

 

торгівельних підприємств, організацій та установ, вуличне та будівельне сміття. Промислові відходи можуть вивозитись на звалище при умові наявності дозволу районної санепідемстанції.

2. Забороняється.

2.1.        Вивозити та приймані на звалищі тверді відходи промисловості, які мають отруйні і радіоактивні речовини.

2.2.Використовувати територію звалища для захоронения трупів тварин,

2.3.Розводити вогнища на території звалища.

2.4.        Проводити збір вторинної сировини та розміщувати на території звалища пункти вторинної сировини.

3. Порушення правил експлуатації
                         сміттєзвалища для твердих побутових відходів.

3.1. Порушення правил експлуатації сільських та селищних сміттєзвалищ для твердих побутових відходів підпадають під ст.42 Кодексу України "Про адміністративні правопорушення" як порушення санітари о-гігієнічних і санітарно - протиепідемічних норм і правил та тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від одного до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян І на посадових осіб - від трьох до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян та ст.82 Кодексу України "Про адміністративні правопорушення, відповідно до якої порушення правил експлуатації, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації та використання промислових і побутових відходів тягне за собою накладання штрафу на. громадян від одного до п'яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'яти до восьми неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

РОЗДІЛ III. Правила утримання зелених насаджень.

1 .Загальні положення.

         1.1.Правила утримання зелених насаджень розроблені у відповідності із Законом України "Про охорону навколишнього природного середовища", прийнятого Зарахованою Радою УРСР 25.06.91 р., "Правилами утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України", затверджених наказом Державного комітету України по житлово - комунальному господарству від 29.07.94 р. № 70.

1.2.Відповідальність за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними   покладається:

1.2.1.На вулицях перед будівлями по проїжджій частині, - на власників
/орендарів/ житлових, громадських і промислових будівель та споруд, а також власників будівель, побуту, освіти, торгівлі, охорони здоров'я, які розташовані у житлових районах.  

1.2.2.На територіях підприємств, а також на прилеглих до них ділянках і санітарно - захищених зонах - на ці підприємства.

1.2.3.          На територіях зелених насаджень, відведених під будівництво з дня початку робіт - на керівників організацій, котрим відведені земельні ділянки або керівників будівельних організацій.

1.2.4.          На пустирях; берегах   водоймищ, річок - на керівників прилеглих підприємств за рішенням виконавчого комітету сільської ради.

1.2.5.          На приватних садибах і прилеглих ділянках - на їх власників.

2. Обов'язки власників і користувачів земельних насаджень.

 

              2.1.Забезпечувати збереження насаджень, квітників, газонів, доріжок належний  догляд за ними.

 

 

2.2.Вживати протягом року необхідні заходи щодо боротьби із шкідниками та      хворобами зелених насаджень, лікування.

2.3.Видаляти сухостійні дерева та чагарники, вирізати поламані гілки своїми силами або за договорами із спеціалізованими підприємствами та організаціями.

2.4.3амінювати у повному обсязі засохлі та пошкоджені, а також садити нові дерева і кущі.

2.5. Знесення     та   пересадка дерев,   чагарників,   газонів, квітників може здійснюватися лише у разі наявності спеціального дозволу /ордера/. Ордер видається на підставі акта обстеження зелених насаджень, погодженого з Вінницькою регіональною державною екологічною інспекцією і рішення виконкому сільської ради.

Підготовку матеріалів для оформлення дозволів та їх видачу /ордерів/ здійснює сільська рада.

3. На території зелених насаджень забороняється:

3.1. Складувати будь-які матеріали.  Влаштовувати звалища сміття, забруднених снігу та льоду.

3.3.Використовувати роторні снігоочищувальні машини для викидання снігу на зелені насадження. Використання їх для прибирання озеленених вулиць та майданчиків, допускаються лише в умовах аварійних ситуацій у разі наявності спеціальних направляючих пристроїв, що зменшують пошкодження насаджень від попадання снігу.

3.4.Посипати кухонною сіллю сніг та лід на тротуарах.

3.5. Обладнувати   стоянки   автомашин,   мотоциклів,   велосипедів та   інших транспортних засобів /якщо це призводить до пошкодження зелених насаджень, квітників та газонів./

З.6.Будь-яке   будівництво, в тому числі і павільони для торгівлі, розміщення малих форм архітектури без дозволу /рішення/ сільської ради.

3.7.Влаштовувати зупинки пасажирського транспорту на газонах, біля дерев та живоплотів.

З.Б.Ходити та влаштовувати ігри на газонах, кататися на ковзанах, санчатах, за винятком місць, спеціально для цього відведених і обладнаних.

3.9.Випалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки.

3.10.     Підвішувати на деревах гамаки, гойдалки, мотузки для сушіння

білизни,прикріплювати рекламні щити, якщо вони можуть пошкодити дерево.

3.11. Добувати з дерев сік, смолу, робити надрізи, наносити механічні пошкодження.

3.12.Рвати квіти та ламати дерева і чагарники.

3.13 .Знищувати мурашники, ловити птахів і звірів та стріляти в них.

3.14.3асмічувати і засипати водоймища.

4. Порушення правил утримання зелених насаджень.

4.1.      Знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев,
чагарників, квітників та інших об'єктів озеленення, на вжиття заходів для їх
охорони, а також самовільне перенесення в інші місця під час забудови окремих ділянок зайнятих об'єктами озеленення - тягнуть за собою накладання штрафу на  громадян від одного до трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьох до семи неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

/стаття    152   Кодексу України   "Про адміністративні правопорушення" зі змінами",

4.2.               Нарахування штрафів за збитки юридичним та фізичним особам за
порушення правил утримання зелених насаджень здійснює Вінницька регіональна державна екологічна інспекція.

5. Положення про установку малих архітектурних форм /МАФ/

5.1.До малих архітектурних Форм відносяться елементи зовнішнього благоустрою: альтанки, тіньові навіси, зупинки громадського транспорту, світильники, лави, декоративні вази, підпорні стінки, зовнішні сходи, декоративні скульптури, тощо, які є функціональним або декоративним обладнанням вулиць, скверів, бульварів, площ, дворових територій, невеликі споруди, які виконують із полегшених конструкцій, без фундаменту, площею до 30 кв. м. - для здійснення підприємницької діяльності. 5.2.Отримання дозволу на встановлення МАФ.

5.2.1.   Для отримання дозволу на встановлення МАФ необхідна письмова заява заявника завірена інспекцію ДАБК.

До заяви додається ескізне архітектурне рішення із схемою генплану розміщення МАФ;   документ   на   право   користування   земельною   ділянкою   /або   згоду землекористувача/, копія свідоцтва про реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності

5.2.2. ДАБК на підставі поданих документів готує паспорт прив'язки на

установкуМАФ та видає дозвіл. В дозволі визначаються основні умови приміщення МАФ, місце,вимоги  до архітектурно-художнього вирішення, необхідні погодження, термін діїдозволу, термін на який дозволяється установка МАФ.

5.2.3.Підготовка матеріалів дозволу здійснюється на платній основі на підставі договору між замовником і госпрозрахунковим виробничим бюро при районній архітектурі.

5.2.4.Дозвіл на встановлення МАФ і погоджений проект МАФ є підставою для здійснення робіт по установці МАФ та благоустрою прилеглої ділянки в межах,визначених проектом.

5.3. Принципи в експлуатацію МАФ.

5.3.1. Прийняття в експлуатацію МАФ здійснюється постійно діючою комісією склад якої призначається райдержадміністрацією. Рішення комісії оформляється актом прийняття до експлуатації.

5.4. Умови скасування втрати чинності дозволу на встановлення МАФ.

5.4.1. Дозвіл може бути анульований в разі грубого порушення умов дозволу або втрачає чинність з закінченням терміну його дії.

5.5. Демонтаж МАФ.

5.5.1.            Демонтаж МАФ може здійснюватись у випадках:
- самовільного встановлення;

- встановлення з грубим порушенням умов дозволу;

- закінченням терміну, на який дозволено встановлення МАФ;

- незадовільний технічний стан або зовнішній вигляд МАФ. Припис на демонтаж ДАБК направляє власнику МАФ.

5.5.2.  Демонтаж МАФ здійснює власник МАФ на підставі припису ДАБК.
В разіневиконання власником припису, демонтаж здійснює сільська рада за

коштивласника.

5.6. Експлуатація і утримання МАФ.

 

5.6.1. Експлуатація і утримання МАФ здійснюється його власником або користувачем /незалежно від форм власності, який повинен в міру необхідності проводити косметичний або поточний ремонт, фарбування, санітарну чистку.

6. Порядок надання дозволу на встановлення металевих гаражів в дворах багатоквартирних житлових будинків.

1. Категорії громадян, які мають право на встановлення металевих гаражів в дворах багатоквартирних житлових будинків:

-  інваліди із захворюванням опорно-рухової о апарату - на підставі статті 30, частини п'ятої Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 28.10.93 р, № 796 та рішення виконкому сільської  ради;

- співробітники органів державної виконавчої влади, правоохоронних та
судових органів, установ охорони здоров'я та інших на період перебування на
посаді - на підставі рішення виконкому сільської ради.

2. Визначеним категоріям громадян дозвіл на встановлення металевих гаражів, у дворах багатоквартирних житлових будинків, в яких вони проживають може надаватись при наявності вільних місць, які відповідають вимогам санітарних протипожежних нормта умовам збереження підземних інженерних мереж.

3.Металевий гараж є тимчасовою спорудою, яка не повинна бути пов'язана фундаментом із землею і в ній забороняється обладнання ям і підвалів будь-якого призначення.

4.   Дозвіл не надає права на встановлення і користування металевими гаражами членам сімей інвалідів і зазначених категорій громадян і втрачає чинність в разі зміни місця   проживання,   звільнення   з   займаної   посади   та   порушення технічної документації /самовільної зміни місця розташування, будівництва цегляного гаража замість установки металевого спорудження, підвалу, тощо/.

5.   Прийом заяв громадян з питань установки металевих гаражів, їх розгляд і підготовка проектів рішень покладається на сільську раду.

ДО заяви додаються такі документи:

Для інвалідів із захворюванням опорно-рухового апарату:

-довідка ЛТЕК про стан здоров'я;

-довідка з місця проживання про прописку і відсутність гаража на території ЖЕКу;

- копія технічного паспорту на автомобіль;

-довідка з облсоцзабезу про одержання автомобіля з ручним керуванням;

- копія посвідчення водія.

Для інших категорій громадян;

-клопотання з місця роботи;

-копія посвідчення водія;

-копія технічного паспорту на автомобіль;

- довідка з місця проживання про прописку і відсутність гаража на території ЖЕКу.

Технічна документація виконується і видається заявнику на платній основі ДАБК. На підставі поданих документів та погодженої технічної документації готується проект рішення виконкому сільської  ради.

7.Встановлення металевого гаража.

7.1.До встановлення металевого гаража громадяни приступають після отримання рішення виконкому сільської ради і погодження технічної документації.

7.2.У відповідності з технічною документацією власником металевого гаража здійснюється влаштування покриття під'їзду, необхідного для експлуатації гаража.

8.  Експлуатація металевих гаражів:

8.1 .Власник гаража зобов'язаний за свій рахунок здійснювати косметичний ремонт і фарбування гаража, утримувати в належному санітарному стані прилеглу частину території і під'їзд.

8.2.Демонтаж гаража здійснюється в разі порушення вимог технічної документації, втрати   чинності дозволу на установку,   порушень санітарних   вимог та норм добросусідства.

8.3.Демонтаж гаража здійснюється власником гаража за приписом ДАБК. В разі невиконання припису на протязі 10 днів демонтаж здійснюється сільською

 

радою за рахунок власника гаража.

9. Правила забудови та окремі витяги з державних норм і правил.

Будь-яке будівництво здійснюється за офіційним дозволом на його проведення та за наявності відповідної проектної документації.

Для об'єктів соціально-побутового чи виробничого призначення необхідний дозвіл інспекції державного архітектурно-будівельного контролю /ДАСК/.

Для здійснення індивідуального житлового будівництва отримуються

документи:

- в сільській раді - рішення сесії про надання земельної ділянки для
будівництва жилого будинку та господарських  споруд.

В рішенні зазначається площа земельної ділянки та з яких земель вона виділяється;

-  якщо забудовник планує розпочати перебудову, добудову до існуючою будинку будівництво сараю, літньої кухні, гаража тощо на власній присадибній ділянці рішення приймається виконкомом ради;

-  акт обстеження житлових умов забудовника та склад його сім'ї, затверджена сільським головою;

-  акт земельної комісії із схемою і розмірами сторін земельної ділянки,
затвердженні сільським головою;

-довідки з місця роботи дорослих членів сім'ї.

Технічна документація /будівельний паспорт та дозвіл на проведення робіт/ видається районним архітектором.

При переоформлені земельної ділянки з одного забудовника на іншого в рішенні першим пунктом повинно буди відмінено попереднє рішення, а другим пунктом зазначення надання даної земельної ділянки іншому, згідно поданих цим громадянином заяви до сільської ради.

Якщо будівництво жилих будинків, дач, господарських та побутових будівель здійснюється самовільно, то згідно статті 199 Кримінального кодексу України забудовник карається виправними роботами на строк від шести місяців до одного року, або штрафом у розмірі від п'ятнадцяти до двадцяти п'яти мінімальних розмірів заробітної плати з конфіскацією незаконно споруджених будівель.

Контроль за ходом будівництва на селі здійснюється виконкомами сільської  ради.

 

 

 

 

Витяги з державних будівельних норм і правил.

 

Будівництво жилих будинків від червоної лінії /огорожа/ повинно здійснюватись

на відстані не менше 5 м,

1 .По лінії забудови /в одну лінію з жилими будинками/ будівництв сараїв, гаражів та інше забороняється.

2.Між жилими будинками повинно бути не менше 8 метрів.

З.Від сусідньої межі будинок та господарські споруди можна розмістити на відстані 2 м., але не менше 8 м. між спорудами.

4.Сараї для утримання худоби та птиці від сусіднього жилого будинку повинні бути на відстані не менше 12 м. від криниці - до 20 м.

5.Вбиральні /туалети/, місця складування сміття та гною розміщуються на відстані 15 м. від жилого будинку та 20 м. від криниці.

 6. Групові гаражі від жилого будинку -15 м.

7. Посадка дерев від межі: яблуні, груші    -2.6 м.                 -

вишні, сливи, черешні, абрикоси                      -2,0 м.

смородина, виноград                                    -  75 см.

малина, аґрус                                           - 50 см

 

8.Відстань будинків та споруд від лінії електропередач до 20 кВ -10 м.

9.Відстань від будинків та споруд до газопроводу:

низького тиску до 0,05 кгс/ кв. м.   -2 м.

середнього тиску до 3 кгс/кв. м.     -4 м.

високого тиску до 6 кгс/кв. м.        -7 м.

високого тиску до 12 кгс/кв. м.      -10м.

10.Відстань від будинків та споруд до водопроводу і каналізації -5 м.

до електричного кабеля    -2 м.

до кабеля зв'язку    -2 м.

 

 

    Секретар сільської ради                                    О.А.Тимощук